زندان اوین؛ حکم حبس کامیار فکور و سروناز احمدی اجرا شد

حکم حبس کامیار فکور، فعال کارگری و همسرش سروناز احمدی روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه، به اجرا درآمد. آنها از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، کامیار فکور، فعال کارگری و همسرش سروناز احمدی جهت اجرای حکم حبس به بند عمومی زندان اوین منتقل شدند.

مازیار فکور، برادر کامیار فکور در این خصوص اعلام کرد: کامیار فکور و سروناز احمدی به منظور اجرای احکام پیشین از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شدند.

این فعالین پیشتر در تاریخ هشتم اردیبهشت، در آستانه روز جهانی کارگر به همراه شماری از فعالین صنفی و کارگری توسط ماموران امنیتی در منزل محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بودند.

آقای فکور توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس و خانم احمدی بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به پنج سال حبس و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یکسال حبس مجموعا شش سال زندان محکوم شده بودند. نهایتا حکم این افراد در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تقلیل یافت و آقای فکور به هشت ماه حبس و همسرش خانم احمدی به سه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

جلسه بدوی دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد در تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

کامیار فکور، فعال کارگری به همراه همسر خود، خانم احمدی در تاریخ ۱۵ آبان ماه، در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شدند.

چندی بعد حکم حبس آقای فکور در زندان اوین به اجرا در آمد و وی به بند ۸ این زندان منتقل شد. او نهایتا در تاریخ نوزدهم بهمن در ادامه آزادی شماری از زندانیان به دنبال صدور بخشنامه عفو، از زندان اوین آزاد شد.

سروناز احمدی، دانش‌ آموخته کارشناسی ارشد مددکاری دانشگاه علوم بهزیستی در ولنجک تهران و فعال حقوق کودکان، نیز در تاریخ شانزدهم آذر ماه، با تودیع قرار وثیقه بصورت موقت آزاد شده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s