آرش صادقی به بیش از چهار سال حبس محکوم شد

آرش صادقی، زندانی سیاسی سابق و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط دادگاه انقلاب تهران به چهار سال و سه ماه حبس محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سه سال و هفت ماه حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، زندانی سیاسی سابق به تحمل دوران حبس محکوم شد.

رامین صفرنیا، وکیل مدافع وی در این خصوص گفت: “بعد از واخواهی و برگزاری جلسه رسیدگی، حکم موکلم آرش صادقی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری صادر شد. بر اساس این حکم، آقای صادقی از بابت اتهام اجتماع و تبانی به سه سال و هفت ماه حبس و در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هشت ماه حبس محکوم شده است.”

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سه سال و هفت ماه حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

این زندانی سیاسی سابق، اوایل بهمن ماه سال گذشته توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به پنج سال و هشت ماه حبس و مجازات های تکمیلی محکوم و جلسه واخواهی وی روز سه شنبه بیست و دوم فروردین ماه در همین شعبه برگزار شد.

آرش صادقی که پیش از این نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد، روز چهارشنبه بیست مهرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او نهایتا روز شنبه یکم بهمن ماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

اواخر آذر ماه سال ۱۴۰۱، آرش صادقی از زندان تهران بزرگ به دادسرای اوین و پس از یک ساعت بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. وی روز سه شنبه بیست و نهم آذر همان سال، به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند و پابند در زمان انتقال، از حضور در جلسه دادگاه امتناع کرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s