گزارشی از آخرین وضعیت سیدجواد سیدی در زندان اوین

سیدجواد سیدی، زندانی سیاسی سابق، در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان اوین می باشد. وی پیشتر توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به پنج سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیدجواد سیدی، زندانی سیاسی سابق، دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کند.

عرفان کرم ویسی، وکیل مدافع این زندانی در خصوص وضعیت وی اعلام کرد: “طبق اطلاع رسانی که امروز ٢١فروردین ماه به خانواده ی موکلم سیدجواد سیدی صورت گرفته است، به دلیل دارا نبودن شرایط و غیرقابل بررسی بودن وضعیت پرونده، ایشان مشمول عفو نمی شوند.”

این زندانی سیاسی پیشتر در تاریخ یازدهم تیرماه ۱۴۰۱، در جریان تجمع اعتراضی بازنشستگان در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای سیدی در تاریخ بیست و پنجم مهرماه در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی سیدعلی مظلوم از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، اهانت به مقام رهبری و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی (از طریق همکاری با عوامل نفاق)” برگزار شد و پس از چندی به پنج سال حبس محکوم شد.

سید جواد سیدی در خصوص پرونده پیشین خود اواسط مرداد ۱۴۰۰، به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شده بود. وی در این پرونده توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ ماه حبس و از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور به ۳ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۳ سال و ۹ ماه زندان در خصوص او قابل اجرا بود که با تسلیم به را مدت محکومیت وی به ۲ سال و ۹ ماه و ۱۵ روز کاهش یافت. وی در دیماه ۹۸ جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شده بود.

سیدجواد سیدی، متولد ۱۳۶۶ متاهل و پدر یک فرزند است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s