مسعود اسلامی نسب جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

مسعود اسلامی نسب (بختیاری)، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، جهت اجرای حکم هفت سال حبس خود، به زندان اوین منتقل شد. وی در مهرماه سال گذشته بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسعود اسلامی نسب (بختیاری)، جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای اسلامی نسب به هرانا گفت: “مسعود روز یکشنبه بیستم مهرماه از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شد. او پس از چند ساعت، از بند قرنطینه به بند عمومی زندان انتقال داده شد.”

مسعود اسلامی نسب (بختیاری) پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی حوزان، از بابت اتهاماتی همچون “تخریب و تحریق اموال عمومی، اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه های مخالف نظام” مجموعا به هفت سال حبس تعزیری و چهار سال تبعید محکوم شد.

وی در جریان این جلسه از اتهام “حمل سلاح سرد ” تبرئه شد؛ اتهامی که در مرحله بدوی دادگاه با احتساب دیگر عناوین اتهامی وارده، به صدور حکم بیست و یک سال و شش ماه حبس برای وی منجر شده بود.

جلسه بدوی دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای اسلامی نسب پیشتر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران قاضی عموزاد برگزار شد.

مسعود اسلامی نسب در تاریخ بیست سوم مهرماه سال گذشته در منزل شخصی خود بازداشت شد. ماموران ضمن تفتیش منزل، شماری از لوازم الکترونیکی از جمله یک دستگاه تلفن همراه و کامپیوتر او را نیز ضبط کردند.

بنابر گزارشاتی که هرانا از افراد نزدیک به این زندانی سیاسی دریافت کرده است، “آقای اسلامی نسب قریب به یک ماه از دوران بازداشت خود را در یکی از سلول های انفرادی زندان تهران بزرگ بسر برده است.”

همچنین گفته میشود که وی در دوران بازجویی “جهت اخذ اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته” و نهایتا اتهام “محاربه از طریق ضرب و جرح مامور نیروی انتظامی” بر علیه وی طرح میشود؛ اتهامی که در جلسه بدوی دادگاه، در پی اظهارات مامور مجروح شده مبنی بر عدم نقش داشتن آقای اسلامی نسبت در ضرب و جرح وی، از آن تبرئه شد.

لازم به ذکر است، روز گذشته همزمان با انتقال مسعود اسلامی نسب از زندان تهران بزرگ به زندان اوین، ده ها زندانی سیاسی و عقیدتی دیگر که تعداد آنها تا چهل تن تخمین زده می شود، بدون اطلاع قبلی به زندان اوین منتقل شدند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s