رضا صلواتی از زندان تهران بزرگ آزاد شد

رضا صلواتی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت خود را به صورت رای باز سپری میکرد، روز پنجشنبه ۱۸ اسفندماه از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۱، رضا صلواتی از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

آزادی آقای صلواتی به صورت زودهنگام و در پی اعمال تخفیف مجازات صورت گرفته است.

در آبان ماه امسال شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهر قدس، با درخواست آقای صلواتی مبنی بر تحمل دوران محکومیت ۷ سال حبس خود به صورت رای باز، موافقت کرد.

درخواست اعاده دادرسی رضا صلواتی در تیرماه ۱۴۰۱، توسط دیوان عالی کشور رد شده بود.

وی در تاریخ ۱۳ مردادماه ۹۹ توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل خود در تهران بازداشت و ۴۰ روز بعد با اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی در طول مدت بازداشت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و بند ۲۴۰ این زندان به سر می برد.

آقای صلواتی نهایتا توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار به ریاست قاضی برجسته، از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس، از بابت اتهام اجتماع و تبانی و ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به ۵ سال حبس، به اتهام “اداره گروه مجازی با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۸ سال حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی، به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام با هدف برهم زدن امنیت کشور” به تحمل ۴ سال حبس و همچنین از بابت اتهامات “توهین به رهبری و توهین بنیان گذار جمهوری اسلامی” به تحمل ۲ سال حبس محکوم شد.

بدنبال تسلیم به رای، میزان مجازات اشد، به ۷ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

رضا صلواتی، فرزند عزت الله نهایتا در تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۹ بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s