جواد حسینی نژاد از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

جواد حسینی نژاد، زندانی سیاسی، از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مشهد به تحمل پنج سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جواد حسینی نژاد، زندانی سیاسی در تاریخ ۲۷ بهمن ماه از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

کماکان جزییات آزادی پیش از موعد آقای حسینی نژاد مشخص نیست. اما محتمل است آزادی این زندانی سیاسی به دنبال صدور بخشنامه «عفو» صورت پذیرفته باشد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی به هرانا گفت: “در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، علیرغم وخامت حال مادر جواد، درخواست های مکرر آقای حسینی نژاد برای اعزام به مرخصی با عدم موافقت مسئولان زندان مواجه شد. نهایتا چندی بعد مادر این زندانی سیاسی در حسرت دیدار با فرزندش، چشم از جهان فروبست.”

جلسه رسیدگی به اتهامات جواد حسینی نژاد پیشتر توسط شعبه ۶ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی حسین بهمن آبادی برگزار شده بود.

در جریان این جلسه وی از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “عضویت در گروه های مخالف نظام”، “تحریک مردم به برهم زدن امنیت کشور به قصد جنگ و کشتار” و همچنین “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” به دفاع از خود پرداخت.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، از میزان محکومیت صادره برای آقای حسینی نژاد، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس از بابت اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام”، قابلیت اجرایی پیدا کرد.

این حکم در تاریخ ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹ به مرحله اجرا در آمد.

جواد حسینی نژاد، متولد ۱۳۶۷، فرزند سیدمحمد حسین و دارای یک فرزند، پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود در رابطه با اعتراضات سراسری آبان ماه سال ۹۸، سابقه بازداشت و تحمل حبس را داشته است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s