فائزه عبدی پور به مدت دو ترم از تحصیل تعلیق شد

فائزه عبدی پور، دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بین‌ الملل دانشگاه مازندران توسط کمیته‌ انضباطی امنیتی این دانشگاه، به مدت دو ترم از تحصیل تعلیق شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، فائزه عبدی پور، دانشجوی دانشگاه مازندران به صورت موقت از تحصیل تعلیق شد.

براساس این گزارش، این دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملی با دریافت حکم کمیته انضباطی این دانشگاه به دو ترم تعلیق از تحصیل با درج کتبی در پرونده و دادن تعهد محکوم شده است.

علاوه براین، خانم عبدی پور اجازه ورود به دانشگاه را نیز ندارد.

فائزه عبدی پور در تاریخ ۱ آذرماه در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد، وی نهایتا روز پنجشنبه ۱۵ دی ماه، با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان امیرآباد گرگان آزاد شده بود.

خانم عبدی پور در دی ماه سال جاری، توسط دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری، از بابت اتهام “اغوا و تحریک به کشتار و جنگ علیه امنیت ملی” به ۴ سال حبس، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال و از بابت اتهام “نشر اکاذیب” به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود که در پی صدور بخشنامه قوه قضاییه، پرونده وی مختومه اعلام شد.

این فعال دانشجویی پیش از این نیز بواسطه فعالیت خود، سابقه بازداشت و احضار دارد.

گفتنی است، در جریان اعتراضات سراسری اخیر، بسیاری از دانشجویان معترض در دانشگاه های مختلف کشور، با احکام انضباطی از قبیل منع از ادامه تحصیل، ممنوع الورود شدن به دانشگاه و محرومیت استفاده از امکانات رفاهی مواجه شده اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s