بازداشت و آزادی؛ گزارشی از وضعیت ۸ شهروند در شهرهای مختلف

طی روزهای اخیر و روز دوشنبه ۱۹ دی ماه، هیمن مجیدپور شهروند ساکن سقز توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همزمان، زهرا (نازنین) مرادخانلو، امید گوزلی شهروندان ساکن تبریز، محمد شباهتی، فعال صنفی دانشجویی، نازیلا معروفیان، خبرنگار، ژیلا خیر، فعال صنفی معلمان استان فارس، هیدی ناظمی و پیمان منصوری شهروندان ساکن مهاباد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهرا (نازنین) مرادخانلو، امید گوزلی شهروندان ساکن تبریز از زندان این شهر آزاد شدند.

آزادی این دو شهروند با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

آقای گوزلی در تاریخ ۲۵ آبان ماه و خانم مرادخانلو در تاریخ ۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و به زندان تبریز منتقل شده بودند.

از سوی دیگر شورای صنفی دانشجویان کشور از آزادی محمد شباهتی و نازیلا معروفیان خبر داد.

آقای شباهتی، فعال صنفی دانشجویی و دانشجوی انسان شناسی دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

محمد شباهتی، پیشتر در تاریخ ۱۶ آذرماه، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت شده بود. وی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه محکومیت و محرومیت از تحصیل داشته است.

علاوه براین، خانم معروفیان، خبرنگار با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

نازیلا معروفیان، پیشتر در تاریخ  ۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، امروز دوشنبه ۱۹ دی ماه، ژیلا خیر، فعال صنفی معلمان استان فارس با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۱ آذر ماه، در ارتباط با اعتراضات سراسری در کازرون، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

افزون بر این، خبرگزاری کردپا که اخبار مرتبط با استان کردستان را پوشش میدهد، از بازداشت و آزادی ۳ شهروند معترض در شهرهای سقز و مهاباد خبر داد.

بامداد دوشنبه ۱۹ دی ماه، هیمن مجیدپور، ۲۴ ساله توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همزمان، هیدی ناظمی و پیمان منصوری شهروندان ساکن مهاباد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان این شهرستان آزاد شدند.

یکشنبه شب ۲۹ آبان ماه، آقای ناظمی و آقای منصوری هر دو در منزل هیدی ناظمی توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی همراه با ضرب و شتم در مهاباد بازداشت شده بودند. هرانا طی گزارشی از تداوم بازداشت این شهروندان خبر داده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s