بازداشت و آزادی؛ گزارشی از وضعیت ۴ شهروند از جمله یک نوجوان

طی روزهای اخیر، علی زیرایی، آرش تابعی و بنیامین رخشانی، نوجوان ۱۵ ساله توسط نیروهای امنیتی در شهرهای تهران، کامیاران و چابهار بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همزمان، روح الله زرین، خبرنگار بازداشتی ساکن شهرستان قروه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱، روح الله زرین، خبرنگار بازداشتی ساکن شهرستان قروه آزاد شد.

آزادی آقای زرین با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

وی پیشتر در تاریخ  ۱۵ دی ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در قروه بازداشت شده بود.

از سوی دیگر روز یکشنبه ۱۸ دی ماه، یکی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. شورای صنفی دانشجویان کشور هویت او را “علی زیرایی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مددکاری علوم اجتماعی” عنوان کرده است.

بعلاوه، یک شهروند اهل کامیاران شامگاه یکشنبه ۱۸ دی ماه، توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

کردپا، هویت وی را “آرش تابعی” عنوان کرده است.

افزون بر این، خبرگزاری حال وش که مشخصا اخبار مرتبط با استان سیستان و بلوچستان را منتشر می کند، از بازداشت یک نوجوان در روز جمعه ۱۶ دی ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در چابهار خبر داد.

هویت وی، “بنیامین رخشانی، ۱۵ ساله، اهل و ساکن زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “بنیامین جهت دیدار با بستگان خود به چابهار سفر کرده بود که در آنجا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است و تاکنون از وضعیت وی اطلاعی حاصل نشده است.”

تاکنون از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s