گزارشی از بازداشت و آزادی سه شهروند از جمله یک نوجوان در شهرهای مختلف

مریم بلالپور، دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی روز دوشنبه ۲۱ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. همچنین، مرجان جنگجو، شهروند اهل شیراز علیرغم گذشت ۴۵ روز از زمان دستگیری کماکان در بازداشت و بی خبری بسر میبرد. در خبری دیگر، صادق زنده بودی، نوجوان ۱۷ ساله اهل بوشهر با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان بشری در ایران، یک شهروند در شیراز علیرغم گذشت ۴۵ روز از زمان دستگیری کماکان در بازداشت و بی خبری بسر میبرد.

هویت وی “مرجان جنگجو و ساکن شیراز” توسط هرانا احراز شده است. همچنین، صادق زنده بودی نوجوان ۱۷ ساله اهل بوشهر با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

خانم جنگجو در تاریخ ۱۱ آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری در شیراز بازداشت شد. بی خبری از وضعیت وی نگرانی خانواده و نزدیکانش را در پی داشته است.

به علاوه صادق زنده بودی، در تاریخ ۲۶ آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری در بوشهر بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت این شهر منتقل شد. این نوجوان پیشتر نیز در مهرماه امسال یک بار دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

اتهامات مطروحه علیه وی”درگیری با ماموران امنیتی، ایجاد راهبندان و اختلال در نظم عمومی و همچنین سنگ پرانی” عنوان شده است.

در خبری دیگر، به گزارش شورای صنفی دانشجویان کشور، روز دوشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۱، یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

هویت این شهروند “مریم بلالپور، دانشجوی مدیریت مالی دانشگاه شهید بهشتی ورودی ۹۸” عنوان شده است.

خانم بلالپور پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده‌ است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s