آریا جعفری، عکاس خبری به ۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

آریا جعفری، عکاس خبری، توسط دادگاه بدوی به مجموعا ۷ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران، آریا جعفری عکاس خبری و از اعضای انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران به حبس محکوم شد.

در این گزارش آمده است، بر اساس این حکم که توسط دادگاه کیفری صادر و به آقای جعفری ابلاغ شده، وی از بابت اتهام “ردیف اول” به ۵ سال حبس و از بابت دیگر اتهامات به ۲ سال حبس، مجموعا ۷ سال، تحمل ۷۴ ضربه شلاق و همچنین دو سال ممنوعیت خروج از کشور، محکوم شده است. رای صادره، ۲۰ روز پس از ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهد بود. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

این عکاس خبری ساکن اصفهان، پیشتر در روز یکشنبه ۳ مهر ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی، روز چهارشنبه ۹ آذر ماه، برگزار شد.

آقای جعفری پیشتر نیز در آبان ماه ۱۳۹۳، به دلیل عکاسی از تجمع مردم اصفهان در اعتراض به ناامنی و اسیدپاشی و انتشار عکسها در خبرگزاری ایسنا،  توسط ماموران امنیتی بازداشت و سپس با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s