اعتراضات سراسری؛ بازداشت و انتقال به زندان ۱۴ شهروند در شهرهای مختلف

طی روزهای اخیر و روز سه شنبه ۱ آذرماه، ۱۳ شهروند از جمله ۲ دانشجو با اسامی شهرام جهانبخشی، عباس مشعلی، ایوب مشعلی، محسن فرهادی، عیسی مویحی، میلاد فرد، سید حسین موسوی، حسین عالمی، نادرپور، اتشی، مهرابی (اسامی کوچک نامشخص) از شهروندان بازداشت شده در شهرهای لارستان و اهواز که به زندان های شیبان اهواز و لارستان منتقل شدند. آلان فتحی و میلاد مرادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سنندج نیز توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شدند. همچنین یاسر احمدی نژاد شهروند بازداشتی به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۳ شهروند در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در شهرهای لارستان، اهواز و سنندج بازداشت شدند.

هویت این شهروندان، شهرام جهانبخشی، عباس مشعلی، ایوب مشعلی، محسن فرهادی، عیسی مویحی، میلاد فرد ۱۸ ساله، سید حسین موسوی ۲۶ ساله و معلم در اهواز، حسین عالمی، نادرپور، اتشی، مهرابی (اسامی کوچک نامشخص) در لارستان و آلان فتحی اهل تکاب و میلاد مرادی اهل پاوه، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سنندج توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع به هرانا گفت: “آقای جهانبخشی که حدود یک ماه از زمان بازداشت وی میگذرد بر اثر شلیک گلوله ساچمه ای از ناحیه پا مصدوم شده است. وی به همراه آقایان عباس و ایوب مشعلی، فرهادی، مویحی، فرد و موسوی هم اکنون در بند قرنطینه زندان شیبان اهواز بسر میبرد.”

این منبع در ادامه افزود: “میلاد فرد به علت فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده است. عیسی مویحی نیز پیشتر پیوند کلیه انجام داده است و از شرایط نامساعد جسمی بسر میبرد.”

همچنین، یاسر احمدی نژاد شهروند بازداشتی به زندان شیبان اهواز منتقل شد. وی در روز جمعه ۲۷ آبان ماه، همراه با ضرب و شتم توسط نیروهای اطلاعات در اهواز بازداشت شده بود.

منبعی آگاه نیز از انتقال “آقایان عالمی، نادرپور، اتشی و مهرابی شهروندان اهل لارستان پس از بازداشت به زندان اوز لارستان” خبر داد.

از سوی دیگر، روز سه شنبه ۱ آذرماه آلان فتحی اهل تکاب و میلاد مرادی اهل پاوه، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سنندج توسط نیروهای امنیتی در مسیر این دانشگاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s