سه فعال صنفی فرهنگیان مجموعا به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند

انوش عادلی، محمود صدیقی پور و عزیز قاسم زاده، فعالین صنفی فرهنگیان گیلان توسط دادگاه انقلاب شهرستان رشت مجموعا به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، سه تن از فعالین صنفی فرهنگیان گیلان، توسط دادگاه انقلاب گیلان به حبس محکوم شدند.

براساس حکم صادر توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب شهرستان رشت انوش عادلی، محمود صدیقی پور و عزیز قاسم زاده از بابت «تبلیغ علیه نظام» هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

در بخشی از رای صادر شده علیه این شهروندان آمده است: «اقدامات ذکر شده به وضوح تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و تضعیف نظام جمهوری اسلامی و تشویق و تحریک مردم به اغتشاش می‌باشد، لذا بزه انتسابی به مشار الیهم محرز و مسلم است. دادگاه نامبردگان را با توجه به انگیزه مرتکبین و اقدامات مرتکبین پس از ارتکاب جرم که در صدد جبران زیان به وجود آمده در جرم نبوده ، بلکه استمرار در کار خود دارند و نیز نظر به عدم ابراز ندامت و پشیمانی متهمان به تحمل یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشتی قبل محکوم می‌نماید.»

عزیز قاسم زاده و انوش عادلی پیشتر در تاریخ ۲۶ خردادماه امسال، در ارتباط با برگزاری تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در رشت بازداشت شده بودند. این شهروندان نهایتا در تیر ماه سال جاری با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

محمود صدیقی پور پیشتر در اسفند ماه سال گذشته در جریان تجمعات اعتراضی معلمان و فرهنگیان توسط نیروهای امنیتی در رودسر بازداشت و چندی بعد آزاد شده بود.

آقایان قاسم زاده و عادلی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و احضار داشته اند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در تاریخ مذکور پرداخته بود.

پس از بازداشت ده‌ها فعال صنفی در جریان این تجمع سراسری، دبیر کل سازمان ملل متحد طی گزارشی در قالب ۱۳ محور، نسبت به گونه های مختلف نقض حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی شهروندان از جمله معلمانی شد که به دلیل استفاده از حق آزادی بیان و شرکت در تجمع‌های مسالمت‌آمیز بازداشت شده اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s