اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۹ شهروند همزمان با آزادی یک شهروند دیگر

طی روزهای اخیر نه شهروند معترض از جمله سه دانشجو، در ارتباط با اعتراضات سراسری در شهرهای اشنویه، سنندج، کرج و تهران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین یک شهروند با اخذ تعهد کتبی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، در جریان اعتراضات سراسری، هفت شهروند از جمله دو دانشجو بازداشت شدند و یک شهروند بازداشتی آزاد شد.

بر اساس این گزارش، روز جمعه ۱ مهرماه، «بختیار قورغانی، ۲۲ ساله، حسن نادری، ٢٧ ساله، فرعان آبیاری، ٢٠ ساله» و در روز جمعه ۱۵ مهرماه، «ایوب آغلیانی، ٢٠ ساله» در اشنویه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

همچنین طی روزهای اخیر «فرزین ببرزاد و بهنام فیضی‌پور، فرزند مسعود اهل بوکان و دانشجوی رشته کامپیوتر» در کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. کماکان از محل نگهداری و سرنوشت این افراد اطلاعی در دست نیست.

علاوه براین، روز پنجشنبه ۲۱ مهرماه، «واران محمدنژاد، دانشجوی ارشد هنر در دانشگاە یزد و عضو انجمن فرهنگی-ادبی نوژین» در منزل شخصی خود واقع در سنندج بازداشت شد. وی پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت دارد.

همچنین، «امید کریمی، ۲۹ ساله و اهل روستای گلین» پس از ۲۳ روز بازداشت در بازداشتگاە ادارە اطلاعات سنندج، با اخذ تعهد کتبی آزاد شد.

بنابر خبری دیگر، روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱، یک دانشجو حوالی ساعت ۳ عصر، پس از خروج از دانشگاه در خیابان ۱۶ آذر تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. شوراهای صنفی دانشجویان کشور، هویت وی را “احمد اسمی، دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۰” عنوان کرده است.

بر اساس خبری دیگر، روز یکشنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۱، یک شهروند معترض دیگر در سنندج توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. کولبرنیوز، هویت وی را “سیروان عزیزی، اهل شهرستان سنندج” عنوان کرده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s