خانواده شهروند بلژیکی بازداشتی در ایران، وضعیت فرزندشان را نامناسب توصیف کردند

خانواده الیویه وندکاستیل، شهروند بازداشتی تبعه کشور بلژیک در ایران، با نگارش بیانیه ای وضعیت سلامتی فرزندشان را نامناسب توصیف کردند. آنها در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی از عدم دسترسی آقای وندکاستیل به امکانات درمانی، عنوان کرده اند که وی در یک سلول انفرادی در زیرزمینی قفل شده، فاقد پنجره و امکانات تهویه مناسب نگهداری می شود و تاکنون امکان دسترسی به وکیل برای او فراهم نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تلویزیون وی آر تی بلژیک، خانواده الیویه وندکاستیل، شهروند بازداشتی تبعه این کشور در ایران، با انتشار بیانیه ای وضعیت سلامتی فرزندشان را نامناسب توصیف کردند.

خانواده این شهروند در بیانیه خود با اشاره به اینکه اخیرا تماس تلفنی کوتاهی را با فرزندشان برقرار کرده اند، اظهار داشتند که او در انزوای کامل بسر برده و از مشکلات جدی سلامتی رنج می برد. به گفته آنها، آقای وندکاستیل در یک سلول انفرادی واقع در زیرزمینی قفل شده و فاقد پنجره بسر می برد که تنها تهویه این فضا، روزنه کوچکی است که بر یکی از دیوارهای آن تعبیه شده است.

آنها در بیانیه خود تاکید داشتند که تاکنون امکان دسترسی به وکیل نیز برای آقای وندکاستیل فراهم نشده است.

خانواده این شهروند بلژیکی همچنین نسب به وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده و افزودند: درمانی که او دریافت می کند ناکافی است. به علاوه به طبع شرایطی که در آن قرار دارد سلامت روان او نیز به شکل بسیار نگران کننده ای تحت تاثیر قرار گرفته است.

آنها با اعلام اینکه از محل دقیق نگهداری فرزندنشان بی اطلاع هستند، از مقامات ایرانی خواستند که تا زمان آزادی فرزندشان، شرایط بازداشت آبرومندانه و انسانی را برای او فراهم کنند.

همچنین در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که “هر دو کشور ایران و بلژیک معاهده تبادل زندانیان را تصویب کرده اند و کشور بلژیک از این تصمیم به عنوان تنها راه آزادی الیویه وندکاستیل دفاع می‌کند”.

لازم به ذکر است، اواسط تیرماه سال جاری الیویه وندکاستیل شهروند ۴۱ ساله تبعه کشور بلژیک در ایران بازداشت شد. پس از آن وزیر دادگستری بلژیک ضمن تایید بازداشت یک شهروند این کشور در ایران، اتهام مطروحه علیه او را “جاسوسی” عنوان کرد. وی همچنین این اتهام را «غیرقانونی» توصیف کرده و آن را رد کرده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s