در پی گشایش پرونده جدید؛ حسن عباسی به دادسرای بندرعباس احضار شد

حسن عباسی، روزنامه نگار روز پنجشنبه ۱۰ شهریورماه در پی گشایش پرونده جدید به شعبه ۵ دادیاری دادسرای بندرعباس احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، در پی گشایش پرونده جدید حسن عباسی، روزنامه نگار به شعبه ۵ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس احضار شد.

یک منبع مطلع در گفتگو با هرانا با اشاره به اینکه پرونده مذکور با شکایت دادستان بندرلنگه علیه وی گشوده شده، اتهام مطروحه علیه این شهروند را تبلیغ علیه نظام عنوان کرد.

روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پرونده دیگر حسن عباسی برگزار شد. پیشتر یک منبع مطلع با اشاره به اینکه این جلسه در شعبه ۱ دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان از بابت رسیدگی به اتهامات «افترا» و «نشر اکاذیب» برگزار شده بود، به هرانا گفته بود: “ادامه رسیدگی به پرونده برای ارائه ادله از طرف شاکی، به جلسات بعد موکول شد.” حسن عباسی در خصوص این پرونده پیشتر با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه کیفری یک شهرستان کرمان احضار شده بود.

کیفرخواست پرونده این شهروند در تاریخ ۲۴ فروردین ماه توسط شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان صادر شده است.

این پرونده با شکایت محمدرضا پورابراهیمی داورانی، نماینده کرمان در مجلس گشوده شده است. شکایت این نماینده به دنبال طرح سوالاتی در قالب یادداشتی انتقادی خطاب به وی صورت گرفته و از پس از جلسه از این عضو خانه مطبوعات خواسته شده بود که طی روزهای آینده در شعبه اول بازپرسی دادسرا جهت ارائه دفاعیات حاضر شود.

حسن عباسی عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران پیش از این نیز در تاریخ ۵‌ آذر ماه ۱۳۹۸، با شکایت استانداری هرمزگان بازداشت شده بود. انتقادات این روزنامه نگار از مسئولین، پیشتر نیز جریانات بسیاری را در استان هرمزگان و تهران ایجاد کرده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s