احضار و بازجویی ریبوار عبداللهی توسط ادارە اطلاعات سنندج

روز پنجشنبه ۱۰ شهریور، ریبوار عبدالهی، فعال کارگری اهل سنندج، پس از احضار بە ادارە اطلاعات این شهر، مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبر نیوز، روز پنجشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱، ریبوار عبدالهی، فعال کارگری اهل سنندج بە ادارە اطلاعات این شهر احضار و بازجویی شد.

ریبوار عبداللهی پیشتر بدلیل حضور در روز جهانی کارگر و همچنین از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام توسط مراجع قضایی به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد. او همچنین در جریان جلسه رسیدگی به اتهاماتش از اتهام عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام تبرئه شده بود.

ریبوار عبدالهی روز یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، پس از خروج از منزل شخصی خود در سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او سپس در تاریخ  ۱۸ اسفندماه سال ۱۴۰۰ با تودیع قرار وثیقه به شیوه موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان سنندج آزاد شد.

ریبوار عبدالهی، عضو سابق کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری بوده و سال ١٣٩٣ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از بیست روز آزاد شد. وی مدتی بعد توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی، به اتهام “عضویت در کمیته هماهنگی و همکاری با احزاب اپوزیسیون حکومت ایران” به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s