احضار سه فعال صنفی معلمان به دادگاه انقلاب اهواز

پیروز نامی، علی کروشات و رعنا بختیاری، سه تن از فعالین صنفی معلمان در خوزستان، به دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، پیروز نامی، علی کروشات و رعنا بختیاری، به شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند.

در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه امسال، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پیروز نامی، علی کروشات و یکی دیگر از فعالان صنفی معلمان خوزستان به نام فرنگیس نسیم‌پور در شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی مهدی شاهین برگزار شده بود.

این شهروندان از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت در گروههای معاند نظام و اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی” به دفاع از خود پرداختند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعالین صنفی با حضور مصطفی نیلی، وکیل مدافع آنها برگزار شد. همچنین جمعی از همکاران و فعالان صنفی استان آنها را تا دادگاه همراهی کردند.

رعنا بختیاری فعال صنفی معلمان، پیروز نامی دبیر کل کانون صنفی معلمان خوزستان و همچنین علی کروشات از اعضای هیات مدیره این کانون است. آقایان نامی و کروشات پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت های خود را داشته‌اند. آنان در جریان تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه سال ۹۷، توسط نهادهای امنیتی استان خوزستان بازداشت شد و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s