سازمان اطلاعات نیروی انتظامی از بازداشت پنج تن خبر داد

سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی با انتشار اطلاعیه ای بدون ذکر جزییات از بازداشت ۵ تن به اتهام جاسوسی خبر داد. هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی از بازداشت پنج تن تحت عنوان “مرتبطین سرویس‌ های اطلاعاتی موساد” خبر داد.

این سازمان بدون ذکر شهر بازداشت و جزییات این افراد مدعی شد: «آنها به جمع آوری اطلاعات از مناطق مهم و حیاتی کشور اقدام می‌کردند. همچنین اعضای این شبکه علاوه بر جمع آوری اطلاعات، اقدام به آتش سوزی، شعار نویسی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی ایران کرده و برای عملیات‌های مسلحانه و خرابکاری نیز آموزش‌ دیده بودند.»

در این اطلاعیه به هویت و وضعیت فعلی این افراد اشاره ای نشده است.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s