محرومیت از تماس؛ گزارشی از آخرین وضعیت حمید حاج جعفر کاشانی در زندان رجایی شهر

حمید حاج جعفر کاشانی، داور لیگ برتر فوتسال ایران وفعال مدنی زندانی، در بند قرنطینه زندان رجایی شهر کرج از حق تماس تلفنی محروم شده است. وی که از مشکلات کلیوی رنج میبرد، روز چهارشنبه ۲۹ تیر از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمید حاج جعفر کاشانی در بند قرنطینه زندان رجایی شهر کرج از حق تماس تلفنی محروم شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “به او گفته شده که محرومیتش از حق تماس تلفنی با دستور دادستان انجام شده است.”

روز چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱، حمید حاج جعفر کاشانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. این فعال مدنی که هم اکنون در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج به سر میبرد، ابتدای اردیبهشت سال جاری نیز از زندان تهران بزرگ به اوین منتقل شده بود.

یک منبع مطلع پیشتر همزمان با انتقال او به زندان رجایی شهر به هرانا گفته بود: «وی هفته قبل هم به دلیل درد کلیه به بیمارستان طالقانی اعزام شده بود و این هفته قرار بود مجددا برای ادامه درمان به بیمارستان اعزام شود ولی به زندان رجایی شهر منتقل شد.»

او در دی ماه سال گذشته به بهانه انتقال به بیمارستان از زندان اوین خارج و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

حمید حاج جعفر کاشانی در پاییز سال ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

وی در دی ماه سال ۹۹ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و به مدت ۲ ماه روزی ۴ ساعت کار اجباری در معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تحت نظارت حراست آن محکوم شده است.

آقای حاج جعفر کاشانی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. در آخرین مورد وی در سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در قائمشهر بازداشت و از بابت اتهامات “توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام” توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ساری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا فرودین ماه امسال در پی حضور در دادسرای قائمشهر از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

حمید حاج جعفر کاشانی، متولد ۱۳۶۱ و داور شناخته شده فوتسال ایران است. او پس از آزادی از زندان در سال ۹۶ بر اساس تصمیم حراست فدراسیون فوتبال از ادامه داوری در مسابقات لیگ برتر فوتسال محروم شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s