با پایان مرخصی؛ محمدصدیق عزیزی به زندان ارومیه بازگشت

محمد صدیق عزیزی، زندانی سیاسی اهل اشنویه با پایان ایام مرخصی به زندان ارومیه بازگشت. وی روز سه‌شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۱، از بند نظامی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماف نیوز، روز شنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، محمد صدیق عزیزی، زندانی سیاسی اهل اشنویه با پایان ایام مرخصی به زندان ارومیه بازگشت.

وی که دوران محکومیت ۲ سال و ۶ ماه خود را در این زندان سپری میکرد، پیشتر در تاریخ ۱۰ خردادماه از بند نظامی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

آقای عزیزی پیشتر نیز در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه امسال، با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی، از بند نظامی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شده بود. وی در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه با پایان ایام مرخصی به این زندان بازگشت.

آقای عزیزی که در پادگان ارتش تهران دوران سربازی خود را سپری می‌کرد در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه سال گذشته، توسط ماموران حفاظت اطلاعات ارتش بازداشت و پس از انتقال به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی اشنویه نهایتا به زندان این شهر منتقل شد. این شهروند چندین بار از زندان اشنویه به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی منتقل و سپس به زندان بازگردانده شد.

پدر این شهروند، لقمان عزیزی در تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و چند روز بعد به یکی از بازداشتگاههای امنیتی سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شد. وی اواخر تیرماه ۱۴۰۰، از یکی از بازداشتگاه های امنیتی در ارومیه به زندان اشنویه منتقل و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شد.

محمدصدیق عزیزی پیشتر توسط شعبه اول دادگاه نظامی یک استان آذربایجان غربی از بابت اتهام ”همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به ۲ سال و شش ماه حبس محکوم  و این حکم در تاریخ ۳۰ فروردین ماه امسال به وی ابلاغ شد.

لقمان عزیزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s