مجید رضایی جهت اجرای حکم حبس احضار شد

مجید رضایی فعال مدنی، طی ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس ۹ ماهه خود به شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید رضایی، فعال مدنی جهت اجرای حکم حبس به دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۱ خردادماه توسط شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران صادر شده است، از آقایی رضایی خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان ابلاغ حکم در این شعبه حاضر شود.

وی در شهریورماه سال گذشته نیز جهت تحمل دوران محکومیت خود به اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده بود.

مجید رضایی، پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم با تسلیم به رای به ۹ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. او علاوه بر این به عنوان مجازات تکمیلی به ارائه روزانه ۴ ساعت خدمات عمومی به مدت ۳ ماه، به عنوان پاکبان تحت نظارت حراست شهرداری تهران و شرکت در دوره های مشاوره کنترل هیجان و روان در موسسه روانشناسی ماوای قم به مدت ۸ ساعت، محکوم شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید رضایی در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۹ برگزار شد. شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین برای فریبا فریدونی، همسر مجید رضایی، در ارتباط با همین پرونده قرار منع تعقیب صادر کرد.

این شهروند در تاریخ ۲ مرداد ۹۹ به همراه همسر خود فریبا فریدونی توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهرستان خمین بازداشت و در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s