وخامت حال در پانزدهمین روز؛ تداوم اعتصاب بهنام موسیوند در بیمارستان

روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، بهنام موسیوند، فعال مدنی علیرغم وخامت حال، در پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود، در بیمارستان طالقانی بسر میبرد. آقای موسیوند در هشتمین روز اعتصاب غذا از قرنطینه زندان اوین به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، بهنام موسیوند، فعال مدنی در پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود در بیمارستان بسر میبرد.

یک منبع نزدیک به خانواده این فعال مدنی درباره وضعیت سلامت وی به هرانا گفت: «بهنام وزن زیادی از دست داده و به سختی صحبت میکند. دل درد و حالت تهوع دارد و برای تسکین درد به او مورفین تزریق میکنند. باوجود تمام این شرایط از ملاقات محروم است و خانواده‌اش که تمام مدت در بیمارستان حضور دارند حتی اجازه چند دقیقه ملاقات هم ندارند. تا این لحظه هیچیک از مسئولین زندان و دادستانی با او ملاقات نکرده و به هیچ عنوان پاسخی به خانواده نمی‌دهند.»

بهنام موسیوند، از روز سه شنبه ۳۰ فروردین ماه در اعتراض به شرایط موجود در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. او همچنین در همان روز به دلیل مخالفت با زدن دستبند به هنگام اعزام به بیمارستان، توسط ماموران زندان رجایی شهر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.  وی روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه، از زندان رجایی شهر کرج به قرنطینه زندان اوین منتقل شد. یک منبع مطلع پیشتر به هرانا گفت که روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه فشار و قند خون بهنام موسیوند در پی اعتصاب غذا دچار کاهش شده بود. ماموران روز دوشنبه او را بدون اطلاع قبلی و بدون اجازه همراه داشتن لوازم شخصی، منتقل کردند. آقای موسیوند نهایتا در هشتمین روز اعتصاب غذا از قرنطینه زندان اوین به بیمارستان منتقل شد.

هرانا آذرماه سال گذشته در گزارشی از تداوم درد این فعال مدنی در ناحیه کلیه و پروستات خبر داده بود. به گفته یک منبع مطلع این زندانی دچار تکرر ادرار شده و «برخی شب‌ها تا ۱۳ بار هم به دستشویی می‌رود.»

بهنام موسیوند در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. آقای موسیوند در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ با تودیع قرار از زندان آزاد شد.

بهنام موسیوند شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است. آقای موسیوند نهایتا در تاریخ ۲۵ خردادماه سال گذشته پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. وی در شهریورماه ۹۹ به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

بهنام موسیوند، متولد ۱۳۶۶ پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s