گزارشی از وضعیت ۸ متهم امنیتی در ارومیه

هشت متهم به نام های کامران هناره، وفا هناره، اشکان عثمانژاد، فخرالدین دودکانلو، اران عمری، رحمان پرهازو، حسن عمرپور،  امیرمشتاق در آبان ماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی با اتهام “جاسوسی” بازداشت و هفت تن از آنان در تاریخ ۲۰ اسفند ماه به زندان ارومیه منتقل شدند. وفا هناره کماکان در یکی از بازداشتگاه های امنیتی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هشت متهم امنیتی در آبان ماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت این افراد کامران هناره، وفا هناره، اشکان عثمانژاد، فخرالدین دودکانلو، اران عمری، رحمان پرهازو، حسن عمرپور،  امیرمشتاق توسط هرانا احراز شده است.

هفت تن از این افراد در تاریخ ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰ با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شدند. از میان آنها وفا هناره کماکان در یکی از بازداشتگاه های امنیتی تحت بازجویی قرار دارد.

این افراد همگی از بابت اتهام جاسوسی تفهیم شده اند.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s