افسانه عظیم زاده و نگار مسعودی به واحد اجرای احکام احضار شدند

افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودک و نگار مسعودی، عکاس و مستندساز، به واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شدند. این دو شهروند توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۶ سال و ٨ ماه حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شده بودند که در نهایت دادگاه حکم صادره را به جزای نقدی تبدیل کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودک و نگار مسعودی، عکاس و مستندساز، به واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شدند.

بر اساس دادنامه شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ایمان افشاری، نگار مسعودی از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت علیه نظام” به تحمل ۴ سال و ٨ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام تشویق به فساد و فحشا به پرداخت ٨٠ میلیون تومان جزای نقدی و همچنین افسانه عظیم زاده از بابت اتهام  اقدام علیه امنیت ملی به تحمل ٢ سال حبس تعزیری محکوم شدند. دادگاه با استناد به بند ب ماده ۶ قانون مصوبه هیئت وزیران، حبس قابل اجرا را مناسب ندانسته و هر دو متهم را به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این دو شهروند، روز یکشنبه ۲۶ دی‌ماه، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

افسانه عظیم زاده روز دوشنبه ۲۴ آذرماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خانواده عظیم زاده در تاریخ ۲۹ آذرماه همان سال، پس از مراجعه به دادسرای اوین از نگهداری او در بند دو الف زندان اوین مطلع شدند. این فعال حقوق کودک روز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین آزاد شد.

افسانه عظیم زاده از موسسین جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان در سال ۱۳۸۲ است. وی بیش از ۱۵ سال در زمینه آموزش و مددکاری کودکان کار فعالیت کرده است.

همچنین نگار مسعودی در تاریخ ۸ آبان‌ماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۲۰ دی‌ماه با تودیع قرار وثیقه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

خانم مسعودی پیش از این نیز، طی ابلاغیه ای جهت اخذ آخرین دفاعیات در خصوص اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” به دادسرای اوین احضار شده بود.

نگار مسعودی، متولد ۱۳۶۴، عکاس، مستندساز، دارای مدرک کارشناسی عکاسی و کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر است. خانم مسعودی در کنار کار عکاسی و برگزاری نمایشگاه‌های عکس، چند فیلم کوتاه و بلند را نیز کارگردانی کرده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s