عبدالله چلداوی بازداشت شد

 

عبدالله چلداوی، شهروند اهل اهواز روز چهارشنبه ۱۷ فروردین‌ماه، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد. این شهروند پیشتر توسط دادگاه انقلاب اهواز به ۵ سال حبس تعزیری قابل اجرا محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۷ فروردین‌ ۱۴۰۱، عبدالله چلداوی شهروند اهل اهواز بازداشت شد.

بازداشت آقای چلداوی توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز صورت گرفته است.

عبدالله چلداوی پیش از این به همراه یک شهروند دیگر به نام صالح تامولى توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی مسعود طهماسبی محاکمه و مجموعا به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند. این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان رسیده بود.

بر اساس حکمی که شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان صادر و به این شهروندان ابلاغ کرده بود، عبدالله چلداوی از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه‌های معاند نظام” و صالح تامولی طرفی (منابی) از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم بر علیه امنیت کشور” محاکمه شدند. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی برای آقای چلداوی ۵ سال حبس و برای آقای تامولی طرفی ۳ سال زندان قابل اجرا است.

حکم صادره جهت اجرا به شعبه ۸ واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب اهواز ارجاع شده بود.

عبدالله چلداوی و صالح تامولی طرفی در خصوص پرونده دوم در تاریخ ۱۵ آبان ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شدند.

بازداشت این شهروندان پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز و همزمان با بازداشت تعداد پرشماری از شهروندان عرب در خوزستان صورت گرفته بود. نهایتا آقای تامولی طرفی در تاریخ ۱۶ شهریورماه سال ۹۸ و عبدالله چلداوی در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۹ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

عبدالله چلداوی، ۴۳ ساله، متاهل، پدر ۴ فرزند و شهروند اهل اهواز، و صالح تامولی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته‌اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s