زندان ارومیه؛ عدم رسیدگی به وضعیت نائب عسکری باوجود شرایط نامناسب جسمی

 

نائب عسکری، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه، علیرغم شرایط نامناسب جسمی از رسیدگی پزشکی و درمانی مناسب محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نائب عسکری، زندانی سیاسی در زندان ارومیه از رسیدگی پزشکی و درمانی محروم مانده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “آقای عسکری روز جاری در پی تشنج بیهوش شد و علیرغم مراجعه زندانیان دیگر به افسرنگهبانی و بهداری، تاکنون اقدامی توسط مسئولان زندان در خصوص این زندانی بیمار صورت نگرفته است”.

این منبع مطلع همچنین افزود: “شرایط نگهداری زندانیان سیاسی در زندان ارومیه بعد از انتقال آنها به بند امنیتی در تاریخ ۲۰ دی ماە، بسیار بدتر از گذشته شدە و زندانیان ساکن در این بند از امکان دسترسی مستقیم به بهداری محروم هستند.”

نائب عسکری که از بیماری کلیوی رنج می برد، در تاریخ  ۴ شهریور ۱۴۰۰، به دلیل عدم اعزام به بیمارستان، علیرغم تشخیص پزشک زندان، دست به اعتصاب غذا زده و پس از مدتی به اعتصاب خود پایان داد.

نائب عسکری ۷ فروردین‌ماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در ارومیه بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی منتقل شده بود. وی نهایتا ۲۷ خردادماه، با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان این شهر منتقل شد. اتهام مطروحه علیه آقای عسکری همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام عنوان شده است.

وی در تاریخ ۲۱ تیرماه در خصوص پرونده ای که با شکایت امیر سهرابی، ریس زندان ارومیه گشوده شد، در شعبه ۱ بازپرسی دادیاری ارومیه مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و نهایتا توسط شعبه ۱۱۹ دادگاه کیفری دو شهرستان ارومیه از بابت اتهاماتی از جمله “اخلال در نظم زندان” به ۳ ماه حبس تعزیری و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s