امیرعباس آزرم وند جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

 

امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری که روز سه‌شنبه در جریان تجمع روز جهانی زنان بازداشت شده بود، روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. این انتقال در شرایطی صورت گرفته است که وی تاکنون جهت اجرای حکم احضار نشده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۰، امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری جهت تحمل دوران محکومیت خود به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.

آقای آزرم وند روز سه شنبه ۱۷ اسفندماه در جریان تجمعی به مناسبت روز جهانی زنان همراه با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. انتقال او در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمود حاج مرادی و در شرایطی صورت گرفته است که وی تاکنون جهت اجرای حکم احضار نشده بود.

روز ۱۷ اسفندماه به مناسب ۸ مارس روز جهانی زنان، شماری از فعالین مدنی در تهران به همراه عکس های تعدادی از دختران و زنان قربانی قتل های ناموسی، به خشونت های بر مبنای جنسیت واکنش نشان دادند.

امیرعباس آزرم وند در تاریخ ۱۰ شهریورماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و در تاریخ ۱ مهرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. در پی مراجعه خانواده این شهروند طی دوران بازداشت، به آنها گفته شده بود که قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده است. پس از مراجعه مجدد خانواده به منظور درخواست کاهش مبلغ وثیقه به دلیل عدم توانایی مالی به آنها گفته شده بود که وی تحت بازجویی است و فعلا هیچ وثیقه‌ای پذیرفته نمی‌شود.

او نهایتا دیماه امسال توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به‌ ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به منع عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی و خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شده است. آقای آزرم وند اخیرا درخواست تسلیم به رای خود را ثبت کرده بود و هنوز مشخص نیست با اعمال آن و ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی چه میزان حبس برای وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای آزروم وند پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته است. وی در آذرماه ۹۷ و دیماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی به صورت کوتاه مدت بازداشت شده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s