اعتراضات بهبهان؛ محکومیت ۷ شهروند به ۵ سال و ۶ ماه حبس

 

نرگس درم گزین، مسعود صدیق نیا، ابراهیم ارمش، سیدمرتضی وحدانی، زینب علیپور، وهب رابین و جلال جعفری توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندر ماهشهر به مجموعا ۵ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند. از میان این شهروندان محکومیت آقای جعفری به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نرگس درم گزین، مسعود صدیق نیا، ابراهیم ارمش، سیدمرتضی وحدانی، زینب علیپور، وهب رابین و جلال جعفری توسط دادگاه انقلاب بندرماهشهر به حبس محکوم شدند.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندر ماهشهر به ریاست قاضی سیدمهران مهمان نواز در تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه صادر و به آنان ابلاغ شده است، نرگس درم گزین، مسعود صدیق نیا، ابراهیم ارمش و زینب علیپور به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” هر یک به ۱ سال حبس تعزیری و سیدمرتضی وحدانی، وهب رابین و جلال جعفری از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” هر کدام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. از میان این افراد مجازات آقای جعفری به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده است.

روز گذشته هرانا در گزارش هایی از محکومیت دیگر متهمان این پرونده، فرزانه انصاری فر، به  ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و محکومیت علی و مریم کاظمی به مجموعا ۲ سال حبس تعزیری خبر داده بود. دادگاه در خصوص اتهام خانم انصاری فر مصاحبه های وی در خصوص جان باختن برادرش فرزاد انصاری فر در جریان اعتراضات آبان ۹۸ را عامل افزایش فشار بر جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی و حقوق بشری عنوان کرده است.

همچنین صغری مطمئن، مهدی بی براک، محمد نظریان تمبی، علی آنژن، پیام جیحونی، یاسین عباسی فر، احسان مجیدپور، میلاد رمضانی، محمد رسول پور، مجید ضامن پیشه، امین صالح زاده، مسیح بدریق، محمد فاضلی، کیومرث رسولی زاده، نوید وادی، حسین اکبری بهبهانی از اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، همچنین ابراهیم ارمش و سیدمرتضی محدانی از اتهام “تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور” تبرئه شدند.

۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی ۹۸” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s