محمد عینی توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شد

محمد عینی فعال ترک (آذربایجانی) ساکن رشت، روز یکشنبه ۳ بهمن، پس از حضور‌ در اداره‌ اطلاعات‌ این شهرستان، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. وی یک روز پیش از بازداشت، طی یک تماس تلفنی به اداره اطلاعات رشت احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰، محمد عینی فعال ترک (آذربایجانی) ساکن رشت بازداشت شد.

بازداشت آقای عینی پس از حضور وی، در اداره اطلاعات رشت صورت گرفته است. وی روز شنبه ۲ بهمن‌ماه طی یک تماس تلفنی به اداره اطلاعات این شهر احضار شده بود. طی این تماس تلفنی از آقای عینی خواسته شد تا روز یکشنبه ۳ بهمن ماه در این اداره حاضر شود.

نهادهای‌ امنیتی‌ و‌ قضایی‌ در‌ مراجعه‌ خانواده‌ آقای‌ عینی‌، نسبت‌ به‌ مکان‌ نگهداری‌ فرزندشان‌ هیچگونه‌ پاسخی‌ ندادند.

تا‌ لحظه‌ تنظیم‌ این‌ گزارش از‌ دلایل‌ احضار‌ و‌ بازداشت‌ این شهروند اطلاعی در دست نیست.

محمد عینی پیش از نیز سابقه بازداشت داشته است. وی مهرماه سال گذشته در جریان اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. آقای عینی بهمن ماه سال گذشته در شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام مورد محاکمه قرار گرفته و نهایتا توسط دادگاه از اتهامات مطروحه تبرئه شده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s