گزارشی از آخرین وضعیت رضا مظاهری در زندان اوین

رضا مظاهری شهروند ساکن تهران، از تاریخ ۴ دی‌ماه دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کند. آقای مظاهری توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید. وی همچنین به تازگی از بابت پرونده ای دیگر طی ابلاغیه ای که در زندان دریافت کرده، به شعبه سه بازپرسی دادسرای اوین احضار شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا مظاهری شهروند ساکن تهران دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کند.

آقای مظاهری روز سه شنبه ۲۱ دیماه از بابت پرونده ای جدید طی ابلاغیه ای که در زندان دریافت کرده، به شعبه سه بازپرسی دادسرای اوین احضار شد. در این احضاریه اتهام مطروحه علیه وی نشر اکاذیب عنوان شده است.

آقای مظاهری در تاریخ ۸ دیماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی پس از تفهیم اتهام توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین به بند ۴ این زندان منتقل شده و نهایتا در تاریخ ۲۶ فروردین ‌ماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

آقای مظاهری در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۸ از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدید نظر که جلسه دادگاه آن در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۸ برگزار شده بود، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

وی در تاریخ ۲۶ خردادماه ۹۹ طی ابلاغیه ای به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده بود.

رضا مظاهری در نهایت مورخ ۴ دی ۱۴۰۰، جهت اجرای حکم بازداشت و به بند ۴ قرنطینه زندان اوین منتقل شد. او روز سه شنبه ۲۱ دیماه از قرنطینه به بند ۸ زندان اوین انتقال پیدا کرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s