اصغر امیرزادگان به یک سال حبس محکوم شد

 

اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی توسط دادگاه کیفری شهر فیروز آباد به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین به عنوان مجازات تکمیلی صفحه اینستاگرام وی مسدود و به مدت دوسال حق استفاده از فضای مجازی و پیام رسان های داخلی یا خارجی را ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اصغر امیرزادگان، معلم و فعال صنفی به تحمل دوران حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۲۳ آذر امسال به صورت غیابی توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر فیروز آباد صادر و به آقای امیرزادگان ابلاغ شده است، وی بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

همچنین به عنوان مجازات تکمیلی صفحه اینستاگرام وی مسدود و به مدت دوسال حق استفاده از فضای مجازی و پیام رسان های داخلی یا خارجی را ندارد.

آقای امیرزادگان در تاریخ ۵ مردادماه امسال بازداشت و روز یکشنبه ۲۴ مردادماه با تودیع قرار کفالت از زندان فیروز آباد آزاد شد.

به گفته یک منبع مطلع بازداشت اصغر امیرزادگان پس از حضور در پایگاه نیروی انتظامی به منظور بازپسگیری تلفن همراه او صورت گرفته بود. یک روز بعد جمعی از اعضای انجمن صنفی معلمان به همراه وثیقه در دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد حاضر شدند، با این وجود بازپرس پرونده حاضر به پذیرش وثیقه تودیعی نشده بود.

وی در تاریخ ۱۵ تیرماه امسال نیز پس از تفهیم اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد واقع در استان فارس با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود. آقای امیرزادگان در تاریخ ۸ تیرماه، طی ابلاغیه‌ای کتبی به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد به ریاست قاضی حامد استوار احضار شده بود. پیشتر در خردادماه امسال این فعال صنفی معلمان به این شعبه احضار شده اما با غیرمستقل خواندن دادگاه از حضور در دادسرا امتناع کرده بود. گفته می‌شود که او پیشتر فراخوانی در خصوص تحریم انتخابات ریاست جمهوری امسال را امضا کرده بود.

در سال ۹۸ نیز آقای امیرزادگان توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری فیروزآباد به اتهامات “توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام” به مجموعا ۱ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. این محکومیت‌‌ها هر یک به مدت ۱۸ ماه و ۲ سال به حالت تعلیق در آمد.

لازم به یادآوری است که اصغر امیرزادگان پیشتر در مهرماه سال ۹۷ با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. وی با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد شد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s