بازداشت پنج شهروند توسط نیروهای امنیتی در سنندج

 

روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه، چهار شهروند از اهالی شهرستان سنندج، توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شدند. همچنین آرام مرادیان دیگر شهروند اهل شهرستان سنندج پس از حضور در دادگاه انقلاب بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰، پنج شهروند اهل شهرستان سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروندان، آرش منبری، فرزند حسین، زانیار منبری، فرزند امان‌الله، سیوان منبری، فرزند حشمت و میلاد منبری فرزند محمد اهل روستای “نیر” از توابع شهرستان سنندج عنوان شده است.

 نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی و در منازل شخصی این شهروندان آنها را بازداشت کردند.

در این گزارش آمده است، نیروهای امنیتی در حین بازداشت، ضمن تفتیش منازل و ضرب و شتم این شهروندان وسایل شخصی آنها از جمله کامپیوتر و تلفن همراه آنها را ضبط و با خود برده‌اند.

تا لحظه‌ تنظیم این خبر، از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

همچنبن روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۱۴۰۰، آرام مرادیان شهروند اهل روستای “تنگیسر” از توابع شهرستان سنندج پس از حضور در دادگاه انقلاب سنندج بازداشت شد.

به گفته یک منبع مطلع، این شهروند با صدور قرار بازداشت موقت قاضی دادگاه بازداشت شده است. آقای مرادیان برای برگزاری جلسه محاکمه به دادگاه انقلاب سنندج احضار شده بود.

آرام مرادیان، روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰، به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شد. این شهروند بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج و سپس به زندان سنندج منتقل شده بود.

آقای مرادیان روز یکشنبه یازدهم مهرماه امسال، با تودیع قرار وثیقه ۵٠٠ میلیون تومانی به شیوه موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان سنندج آزاد شده بود.

این شهروند طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s