اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان شیراز و دستگرد اصفهان

 

روز سه شنبه ۱۱ آبان ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان شیراز به اجرا درآمد. همچنین در تاریخ ۲۰ مهرماه، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رسانک، روز سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان شیراز اعدام شد.

هویت این زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، محمد رئیسی، ۲۳ ساله، فرزند اقبال و اهل روستای “ریتک” از توابع شهرستان فنوج، عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “شب گذشته محمد با خانواده اش تماس گرفته و به آنها خبر داده که به قرنطینه زندان منتقل شده است. صبح امروز که خانواده وی به شیراز رسیده اند جهت تحویل گرفتن پیکر فرزندشان از سوی مسئولان زندان به سردخانه ارجاع داده شده اند”.

در گزارش دیگر به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، ، روز سه شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانی که چهار سال قبل از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، یوسف سیفالی اهل اصفهان عنوان شده است.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s