وحید ابهری و شاهین برزگر به دادگاه کیفری تبریز احضار شدند

 

وحید ابهری و شاهین برزگر طی ابلاغیه ای به شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز احضار شدند. این دو شهروند اوایل مردادماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۲۳ مردادماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید ابهری و شاهین برزگر شهروندان ساکن تبریز، طی ابلاغیه‌ای به دادگاه کیفری تبریز احضار شدند.

بر اساس این ابلاغیه که توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز صادر و از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضائیه (ثنا) به این دو شهروند ابلاغ شده است، از آقای ابهری و آقای برزگر خواسته شده تا به ترتیب در تاریخ ۸ و ۹ آبان ماه سال جاری جهت رسیدگی به اتهامات خود در این شعبه حاضر شوند.

پیشتر آخرین جلسه بازپرسی وحید ابهری در شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست قاضی هادی شهابی برگزار شده بود. نهایتا برای این شهروند از سوی این شعبه در خصوص تحریک و دعوت مردم به اعمال خشونت آمیز از طریق سامانه های مخابراتی در فضای مجازی قرار جلب و در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام  قرار منع تعقیب صادر شده بود.

وحید ابهری در تاریخ ۳۱ تیرماه سال جاری توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت  و ۲۰ مرداد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان تبریز منتقل شده بود. آقای ابهری نهایتا در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

همچنین شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برای شاهین برزگر در خصوص اتهام اخلال در نظم عمومی قرار جلب و در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام قرار منع تعقیب صادر شده بود.

آقای برزگر پیشتر اوایل مردادماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۲۰ مردادماه به زندان تبریز انتقال داده شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه، شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند که در جریان این تجمع شماری از شهروندان بازداشت شدند.

 شاهین برزگر و وحید ابهری پیشتر به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و یا محکومیت داشته‌اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s