محمد مردی به دادگاه کیفری تبریز احضار شد

 

محمد مردی، شهروند ساکن تبریز، طی ابلاغیه ای به شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز احضار شد. آقای مردی در تاریخ ۴ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد مردی، شهروند ساکن تبریز، طی ابلاغیه‌ای به دادگاه کیفری تبریز احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که توسط شعبه ۱۱۱ دادگاه کیفری دو تبریز صادر و از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضائیه (ثنا) به وی ابلاغ شده است، از آقای مردی خواسته شده تا در تاریخ ۴ آبان ماه جهت رسیدگی به اتهامات خود در این شعبه حاضر شود.

پیشتر آخرین جلسه بازپرسی این شهروند در شعبه ۱۵ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود. نهایتا برای آقای مردی از سوی این شعبه در خصوص اتهام اخلال در نظم عمومی قرار جلب و در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام قرار منع تعقیب صادر شده بود.

محمد مردی در تاریخ ۴ مردادماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه های امنیتی در تبریز منتقل شده بود. وی در تاریخ ۲۰ مردادماه طی یک تماس تلفنی از انتقالش به زندان تبریز خبر داد. آقای مردی نهایتا در تاریخ ۲۳ مردادماه، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

روز شنبه ۲ مردادماه، شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند که در جریان این تجمع شماری از شهروندان بازداشت شدند.

لازم به ذکر است محمد مردی پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت داشته است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s