با وعده مساعد مسئولان؛ زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه با پایان اعتصاب، سهمیه غذای خود را دریافت کردند

 

روز پنجشنبه ۱ مهرماه، با وعده مساعد مسئولان و اعزام نائب عسکری زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان، زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه سهمیه غذای خود را دریافت کردند. ساکنین این بند روز گذشته در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کردند. ۱۲ تن از زندانیان سیاسی ساکن این بند از بیماری‌های گوناگونی رنج می‌برند و بنا به تشخیص پزشک زندان باید به بیمارستان اعزام شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه با پایان اعتصاب، سهمیه خود را دریافت کردند.

در پی وعده مساعد مسئولان زندان ارومیه و اعزام نائب عسکری زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان، زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه به حرکت اعتراضی خود پایان دادند.

روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، ۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کردند.

شاکر بهروز، نائب عسکری، نائب حاجی زاده، احمد تمویی، محمد هوشنگی، حاتم اوزدمیر، دارا رشیدی، انور چالشی، کامل سیلان مسکن، سیروان امینی، مختار ابراهیمی و طاهر حسین زاده، ۱۲ تن از زندانیان سیاسی ساکن این بند از بیماری‌های گوناگونی رنج می‌برند و بنا به تشخیص پزشک زندان باید به بیمارستان خارج از اعزام شوند اما تاکنون از اعزام آنان جلوگیری شده است.

از میان این افراد نائب عسکری، احمد تمویی، حاتم اوزدمیر، سیروان امینی و مختار ابراهیمی دچار مشکل در ناحیه کلیه هستند، نائب حاجی زاده و دارا رشیدی برای خارج کردن پلاتین از پا باید مورد جراحی قرار بگیرند و انور چالشی که در وضعیت نامساعد پزشکی بسر می‌برد به بیماری سل مبتلا است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s