شهروز سخنوری به اعدام محکوم شد

 

شهروز (الکس) سخنوری، به همراه متهم ردیف دوم پرونده خود توسط یکی از شعب دادگاه انقلاب از بابت اتهامات “قاچاق بین‌المللی انسان” و “افساد فی‌الارض” به اعدام محکوم شدند. وی که سال گذشته در خارج از کشور بازداشت و به ایران دیپورت شده بود، توسط دستگاه قضایی ایران به قاچاق زنان با هدف بهره کشی جنسی متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهروز (الکس) سخنوری، توسط  یکی از شعب دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد.

در این پرونده موسوم به “الکس”، متهمان ردیف اول و دوم به اعدام محکوم و ۵ تن دیگر از اعضای این پرونده به ۱۵ سال حبس محکوم شدند. اتهامات مطروحه علیه آن ها “قاچاق بین‌المللی انسان” و “افساد فی‌الارض” عنوان شده است.

رای دادگاه بدوی بوده و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

نیروی انتظامی ایران در تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال گذشته، از بازداشت و دیپورت شهروز سخنوری معروف به «الکس» خبر داد. دستگاه قضایی ایران این فرد را به قاچاق زنان با هدف بهره کشی جنسی متهم کرده و مدعی شده که بازداشت وی در کشور مالزی با هماهنگی پلیس اینترپل صورت گرفته است.

گفتنی است در سالهای اخیر نیز تعدادی از زنانی که به عنوان همدست او معرفی شده‌اند بازداشت شده و با اتهامات سنگینی در زندان بسر می برند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s