یک متهم در تهران به ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد

 

یک متهم در تهران توسط دادگاه کیفری یک این استان به ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران توسط شعبه نهم دادگاه کیفری یک این استان، به ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده با شکایت زن ۴۰ ساله‌ای به نام شهلا آغاز شد.

وی که به پلیس آگاهی رفته بود در تشریح شکایتش گفت: سالهاست از همسرم جدا شده‌ام و به تنهایی همراه دختر ۹ ساله‌ام زندگی می کنم. چند ماه قبل مادرم فوت شد و به همین خاطر من هر هفته پنجشنبه‌ها صبح زود بر سر مزار مادرم می رفتم. آخرین بار بر سر مزار مادرم رفته بودم که با سه مرد جوان روبه‌رو شدم. صبح زود بود و قبرستان خلوت بود که یکی از آنها یک باره به سمتم حمله کرد و بر سر مزار مادرم و بدون توجه به التماس‌هایم به من تجاوز کرد. همدستانش نیز او را نگاه می کردند.

با این شکایت ردیابی متهم آغاز و با اطلاعاتی که در دست ماموران پلیس بود امید ۳۳ ساله بازداشت شد.

متهم در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و اتهام تجاوز را رد کرد.

در ابتدای جلسه شهلا درخواست اشد مجازات را مطرح کرد و گفت: من صبح زود به سر مزار مادرم رفته بودم که این فرد به سمتم آمد و درباره علت فوت مادرم از من سوال کرد. چون حالم خوب نبود و به شدت گریه می‌کردم به من سیگار تعارف کرد. او پاکت آبمیوه‌ای به من داد که گمان می‌کنم حاوی مشروبات الکلی بود.

وی ادامه داد: او پاکت آبمیوه را به من داده بود تا بتواند نقشه‌اش را اجرا کند. پس از خوردن آبمیوه امید یکباره به سمتم حمله ور شد و مرا آزار داد. من از او شاکی هستم.

سپس متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: من شهلا را از چند سال قبل می شناختم. ما چندین سال پیش و هنگامی که او به تازگی از همسرش جدا شده بود با هم آشنا شدیم. من قصد ازدواج با او را داشتم اما او به من خیانت کرد، به همین خاطر با او قطع رابطه کردم.

متهم ادامه داد: در این مدت مادرم فوت شد و من به افسردگی مبتلا شدم. چند ماهی بود معتاد شده بودم که با کمک خانواده‌ام به کمپ ترک اعتیاد رفتم و مواد مخدر را کنار گذاشتم. به تازگی با دختر جوانی که خانواده ام او را برای ازدواج به من معرفی کرده بودند آشنا شدم و می‌خواستم زندگی ام را سر و سامان بدهم که شهلا چنین شکایتی را علیه من مطرح کرد.

او افزود: من بعد از فوت مادرم هر روز صبح به قبرستان رفته و از آنجا به محل کارم می‌رفتم. حتی نگهبان‌های قبرستان هم مرا می‌شناسند. آن روز هم به همراه دوستم و برادرم بر سر مزار مادرم رفته بودم که با شهلا روبه‌رو شدم و با او صحبت کردم. اما صبح روز بعد او چنین شکایتی را علیه من مطرح کرد.

متهم بیان کرد: من بی‌گناه هستم و شهلا برای اینکه زندگی مرا خراب و یا مجبور کند تا با او دوباره وارد رابطه شوم چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است.

در پایان قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده متهم را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه و او را به ۸۰ ضربه شلاق محکوم کردند.

با اعتراض شاکی به حکم، پرونده برای بررسی دوباره به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

گفتنی است کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s