بوکان؛ آزادی هادی تنومند، فعال کارگری

 

هادی تنومند فعال کارگری اهل شهرستان بوکان، روز یکشنبه ۱۷ مردادماه، به صورت زودهنگام آزاد شد. آقای تنومند در اسفندماه سال گذشته با پابند الکترونیکی از زندان این شهر به مرخصی اعزام شده و باقیمانده دوران محکومیت خود را خارج از زندان سپری می کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، هادی تنومند فعال کارگری اهل شهرستان بوکان، به صورت زودهنگام آزاد شد.

آقای تنومند در اسفندماه سال گذشته پس از تحمل ۱۴ ماه حبس، با پابند الکترونیکی از زندان این شهر به مرخصی اعزام شده و باقیمانده دوران محکومیت خود را خارج از زندان سپری می کرد.

وی در تاریخ ۲۶ خرداد ۹۱، به همراه ۵۷ نفر از اعضای کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در مجمع عمومی سالیانه این کمیته در شهر کرج بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد.

آقای تنومند پس از آزادی از زندان رجایی شهر، بعدها به دلیل عضویت در کمیته‌ی هماهنگی و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” محاکمه و به ۴۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

هادی تنومند در تاریخ ۱۹ بهمن ۹۸، جهت تحمل ۴۲ ماه حبس تعزیری بازداشت و به زندان بوکان منتقل شد.وی اواخر آذرماه سال گذشته از زندان بوکان به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۸ دی‌ماە، با پایان ایام مرخصی به زندان بوکان بازگشته بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s