نامه بابک دادبخش از زندان اردبیل؛ چشم به راه عدالتم

 

بابک دادبخش، زندانی سیاسی در زندان اردبیل با نوشتن نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه درخواست اجرای عدالت در خصوص پرونده خود را کرده است. آقای دادبخش با اعتراض به روند پرونده خود در بخشی از نامه نوشته است « بدون دسترسی به وکیل حقیقی در یک جلسه فقط و فقط ۱ دقیقه محاکمه شدم و اجازه دفاع به من داده نشد! حال امیدوارم اکنون صحبت از بازبینی پرونده‌ها در قوه قضاییه مطرح است، پرونده من نیز مورد بررسی قرار گیرد.»

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بابک دادبخش، زندانی سیاسی در زندان اردبیل با نوشتن نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه درخواست اجرای عدالت در خصوص پرونده خود را کرده است.

متن این نامه، که در ادامه می آید:

«ریاست قوه قضاییه! احتراما اینجانب بابک دادبخش، زندانی شکنجه شده، زندانی که ناعدالتی به صورت صد درصد در موردش اعمال شده، چنین عرض می‌کنم: در حالی به ۲۵ سال زندان محکوم شده‌ام که وادار به تسلیم به رای شده بودم تا دادنامه‌ام تحویل داده شود! حال نمی‌دانم، چرا؟ به چه دلیلی و طبق چه اصول و قوانینی به این میزان حبس محکوم شده‌ام!

در حالی که بیماری اعصاب و روانم مورد تایید پزشکی قانونی قرار گرفته و غیرمسلح بازداشت شده‌ام. بدون دسترسی به وکیل حقیقی در یک جلسه فقط و فقط ۱ دقیقه محاکمه شدم و اجازه دفاع به من داده نشد! حال امیدوارم اکنون صحبت از بازبینی پرونده‌ها در قوه قضاییه مطرح است، پرونده من را نیز مورد بررسی قرار دهید. پرونده من با پرونده‌سازی و بزرگ‌نمایی تنظیم شده است. اکنون نیز چیز زیادی نمی‌خواهم! فقط دادنامه‌ام را می‌خواهم که ببینم چرا و چگونه محکوم شده‌ام؟!

این حق من است که مبنی بر عدالت و قانون دادنامه را رویت کنم تا بتوانم مطابق با آن درخواست اعاده دادرسی کرده و حقوق خود را احقاق کنم. امیدوارم عدالت برقرار شده و حقوقم اعاده شود. چشم به راه عدالتم! انشالله که جوابم و وعده اقدام موثر را بدهید! پرونده من به شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای اوین ارجاع داده شده است.

بابک دادبخش / مردادماه ۱۴۰۰/ زندان اردبیل.»

در خصوص نویسنده این نامه گفتنی است؛ بابک دادبخش، در آبان ۹۷ توسط ماموران پلیس امنیت تهران بازداشت و به وزارت اطلاعات تحویل داده شد. این زندانی در ایام بازداشت شرایط متفاوتی را در بازداشتگاه‌های مختلف از جمله بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین و زندان تهران بزرگ سپری کرده است. او همچنین برای مدتی در بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) نگهداری شده است. وی نهایتا در ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷ به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و تجمیع احکام از بابت اتهاماتی همچون “فساد فی الارض و محاربه”به تحمل ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. اما فرودین‌ماه سال گذشته مجددا احضار و حکم پیشین وی با این بهانه که حکم دادگاه ناقص بوده، نقض و حکم ۲۵ سال حبس تعزیری در زندان به او ابلاغ شد. به او گفته شده بود که دو اتهام محاربه و دو اتهام فساد فی الارض وی تبدیل به بغی شده و مجازات اشد به دلیل تکرار جرم، یک و نیم برابر شده است.

گفتنی است، بنا به تشخیص بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) در سال ۹۸ وی به بیماری MDD، اختلال دو قطبی با علائم سایکوتیک مبتلاست با این حال پس از ۲۱ روز نگهداری در این بخش و علیرغم تائید پزشکی قانونی کرج مبنی بر نیاز به درمان و بستری مجددا به زندان رجایی شهر کرج بازگشت. او نهایتا در تاریخ ۸ بهمن‌ماه ۹۹ از زندان رجایی شهر کرج به زندان اردبیل منتقل شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s