پرویز سیابی به زندان اردبیل منتقل شد

 

پرویز سیابی گرجان، فعال ترک (آذربایجانی) روز پنجشنبه ۱۴ مردادماه، از بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل به زندان این شهر منتقل شد. آقای سیلابی پیشتر در تاریخ ۳ مردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۴ مردادماه ۱۴۰۰، پرویز سیابی گرجان، فعال ترک (آذربایجانی) ، از بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل به بند سلامت زندان این شهر منتقل شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

آقای سیابی روز یکشنبه ۳ مردادماه امسال به همراه دو شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده بود.

روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند بازداشت شدند. طی آن هفته اولدوز قاسمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری و مجتبی عبدلی‌ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌ بودند. گفته می شود بازداشت برخی از این شهروندان نیز در ارتباط با تجمع اعتراضی روز شنبه ۲ مرداد صورت گرفته بود.

آقای سیلابی پیش از این نیز در سابقه بازداشت به دلیل فعالیت های خود را داشته است. وی در تاریخ ۸ مهرماه ۹۹ به همراه ۷ فعال ترک دیگر پس از تجمع در پارک جیرال اردبیل توسط ماموران امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۸ آبان‌ماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه مرکزی اردبیل آزاد شد. وی پیشتر در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه امسال طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل احضار شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s