تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات سیاوش امامی / سند

 

 

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل روز یکشنبه ۲۰ تیرماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب آمل برگزار خواهد شد.  آقای امامی روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در آمل منتقل شد. وی روز چهارشنبه ۹ تیرماه با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که روز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ صادر و به این شهروند ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سیاوش امامی روز یکشنبه ۲۰ تیرماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب آمل از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” برگزار خواهد شد.

آقای امامی روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نور بازداشت و مدتی بعد پس از اتمام بازجویی اولیه به یک سلول انفرادی در اداره اطلاعات مرکز ساری منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه، کتاب و جزوه های وی را ضبط کرده و با خود بردند.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروند به هرانا گفته بود: “ساعت ۸ صبح، ۷ تن از نیروهای امنیتی به منزل پدری سیاوش امامی رفته و با ایجاد رعب و وحشت پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی، سیاوش را بازداشت کردند. در جریان این اقدام نیروهای امنیتی، خواهر سیاوش امامی دچار شوک عصبی شده و به بیمارستان منتقل شد”. به گفته این منبع مطلع؛ سیاوش امامی در زمان بازداشت در سلول انفرادی اداره اطلاعات ساری تحت بازجویی همراه با فشار جهت اخذ اعترافات اجباری در مقابل دوربین و با لباس زندان قرار گرفته است.

 آقای امامی نهایتا روز چهارشنبه ۹ تیرماه با اتمام مراحل بازجویی و پس از اخذ آخرین دفاعیات او در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آمل با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل واقع در استان مازندران است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s