خراسان شمالی؛ برگزاری جلسه بازپرسی حسین رمضان پور، فعال صنفی معلمان

جلسه بازپرسی پرونده جدید حسین رمضان پور، از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، روز سه شنبه ۲۵ خردادماه، در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انفلاب بجنورد برگزار شد. وی پس از تفهیم اتهامات جدید و اخذ دفاعیات با تودیع قرار و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، جلسه بازپرسی حسین رمضان پور از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، از بابت پرونده ای جدید برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه ۳ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب بجنورد برگزار شده است، آقای رمضان پور در خصوص اتهامات تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مورد تفهیم اتهام قرار گرفته، دفاعیات او اخذ شده و نهایتا با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

حسین رمضان پور از بابت پرونده ای دیگر در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب بجنورد از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروه غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۴ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۳ سال حبس تعزیری از بابت مجازات اشد قابل اجرا است.

وی همچنین در بخش دیگری از پرونده مذکور در تیرماه سال ۹۸ توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان بجنورد به ریاست قاضی جوان از بابت اتهام “توهین به مسئولین نظام”، به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s