زندان تهران بزرگ؛ انتقال تنبیهی محمد ترکمانی به بند زندانیان متهم به جرائم خشن

محمد ترکمانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه، به تیپ ۴ این زندان منتقل شد. وی هم اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان متهم به جرائم خشن بسر می‌برد. آقای ترکمانی از بهمن ماه ۹۹، دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان تهران بزرگ سپری می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰، محمد ترکمانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، به تیپ ۴ این زندان منتقل شد.

آقای ترکمانی هم اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرائم، در شرایط نامناسب و در کنار زندانیان متهم به جرائم خشن بسر می‌برد. حسین هاشمی دیگر زندانی سیاسی که به تیپ ۴ منتقل شده بود روز گذشته توسط تعدادی از زندانیان جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با بی توجهی مسئولان زندان روبرو شده است.

محمد ترکمانی اردیبهشت ماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از گذشت حدود ۵۰ روز و در پی اتمام مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

محمد ترکمانی نهایتا در سال ۹۸ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، از بابت اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۳ سال حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و از بابت اتهام توهین به مقدسات به ۷ سال ۶ ماه حبس محکوم شد. از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام توهین به مقدسات برای وی قابل اجرا بود. محکومیت قابل اجرای این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۵ سال زندان تقلیل یافت.

آقای ترکمانی در بهمن ماه ۹۹ طی ابلاغیه ای به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار و جهت تحمل حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

محمد ترکمانی در میانه روند پرونده خود از بابت پرونده ای دیگر نیز در فروردین ماه ۹۸ به دلیل شعار نویسی بازداشت و به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم با تسلیم به رای به ۵ ماه حبس کاهش پیدا کرد و نهایتا با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s