انتقال سه شهروند بازداشتی به زندان ارومیه

فرزاد سامانی، ساکار عینی و ویان محمدی شهروندان بازداشتی با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به زندان این شهر منتقل شدند. فرزاد سامانی، ساکار عینی در تاریخ ۲۰ دی‌ماه توسط نیروهای امنیتی در کرج و تهران بازداشت و مدتی بعد به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شدند. خانم محمدی نیز مورخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، شامگاه سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰، فرزاد سامانی و ساکار عینی با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شدند.

فرزاد سامانی روز یکشنبه ۹ خردادماه، در یکی از بازداشتگاه‌های اطلاعات سپاه ارومیه، در اعتراض به تحت فشار قرار گرفتن توسط نیروهای اطلاعات سپاه و تمدید قرار بازداشت خود اقدام به اعتصاب غذا کرده بود.

فرزاد سامانی روز شنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در خوابگاه دانشگاه خوازمی واقع در کرج و همچنین ساکار عینی در همین تاریخ، در تهران بازداشت شدند. این شهروندان مدتی بعد به بازداشتگاه ‌اطلاعات سپاه در شهرستان ارومیه منتقل شدند. طی این مدت قرار بازداشت این دو شهروند توسط دادگاه انقلاب مهاباد شش بار متوالی تمدید شده بود.

بنا بر خبری دیگر، ویان محمدی، دانشجوی رشته مدیریت اهل شهرستان مریوان از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به زندان این شهر منتقل شده است.

این شهروند روز جمعه ۱۰ اردیبهشت‌ماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. ماموران در هنگام بازداشت، برخی از لوازم شخصی از جمله لپ‌تاپ و گوشی موبایل او را ضبط کرده و با خود بردند.

این شهروند پس از بازداشت ابتدا به بازداشتگاه اوین منتقل و سپس جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شده بود.

تاکنون از اتهامات مطروحه و دلایل بازداشت این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s