احضار و بازداشت محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در سقز

روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه، محمود صالحی و عثمان اسماعیلی فعالین کارگری اهل سقز پس از احضار و مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب سقز بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شدند. این شهروندان پیشتر با دریافت ابلاغیه‌هایی به شعبه سوم بازپرسی دادسرای مذکور، جهت دفاع از اتهام انتسابی احضار شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، محمود صالحی و عثمان اسماعیلی پس از احضار به دادسرای عمومی و انقلاب سقز، بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شدند.

عثمان اسماعیلی و محمود صالحی پیشتر با دریافت ابلاغیه‌هایی جهت دفاع از اتهام انتسابی به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب سقز احضار شده بودند.

بر اساس این گزارش، این فعالین کارگری به دلیل انتشار عکس و فیلم مرتبط با اول ماه مه، روز جهانی کارگر، محاکمه و بازپرس پرونده قرار وثیقه ۴۰ میلیونی برای آزادی هر کدام صادر کرده است. آقای صالحی و آقای اسماعیلی به این قرار وثیقه اعتراض و اعلام کردند که هیچگونه قراری را قبول ندارند.

در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ٩٩، شعبه پنجم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب سقز برای محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در خصوص پرونده ای دیگر قرار منع تعقیب صادر کرد. این پرونده با شکایت پلیس امنیت سقز به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی و تشویش اذهان عمومی گشوده شده بود.

این دو شهروند پیشتر نیز سابقه احضار، بازداشت و محکومیت را داشته اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s