محمد حسینی اجدادی جهت اجرای حکم احضار شد/ سند

محمد حسینی اجدادی، شهروند ساکن شهرستان لاهیجان جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادگاه کیفری دو تهران احضار شد. آقای حسینی اجدادی در دی ماه ۹۸ بصورت غیابی توسط دادگاه کیفری دو تهران به تحمل دو سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد حسینی اجدادی، شهروند ساکن شهرستان لاهیجان جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادگاه کیفری دو تهران احضار شد.

آقای حسینی اجدادی به صورت تلفنی جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادگاه کیفری دو تهران احضار شده است. همچنین طی یک تماس تلفنی از سوی اجرای احکام دادگستری لاهیجان به نیابت از دادگاه کیفری تهران به مادر وی که وثیقه گذار او بوده است گفته شده که در صورت عدم معرفی، وثیقه تودیع شده اجرا خواهد شد.

این درحالیست که تمامی مراحل دادرسی آقای حسینی اجدادی بدون حضور و اطلاع وی صورت گرفته و او پس از احضار پیشین جهت اجرای حکم، با ورود به سامانه ثنا از صدور و قطعی شدن حکم صادره علیه خود مطلع شده است.

محمد حسینی اجدادی تابستان ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهرستان لاهیجان بازداشت و یک هفته بعد با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ تومانی آزاد شد. این پرونده در ارتباط با مطالب منتشر شده در فضای مجازی علیه وی گشوده شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۴ دی ماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۱۰۳۷ دادگاه کیفری دو تهران از بابت اتهام “نشر اکاذیب علیه مقامات رسمی کشور به قصد تشویش اذهان عمومی” به تحمل دو سال حبس تعزیری و پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. او در این پرونده از اتهام “توهین به رهبری” نیز تبرئه شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s