احضار دستکم دو شهروند دیگر به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان / سند

دستکم دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات سال گذشته بهبهان به نام های علی کاظمی و میلاد رمضانی اصل، روز یکشنبه ۵ و دوشنبه ۶ اردبیهشت ماه، طی ابلاغیه هایی جداگانه به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار شدند. این شهروندان در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه ۹۹ به همراه ۶۹ تن از شهروندان ساکن شهرستان بهبهان، طی احضاریه‌ای در رابطه با اعتراضات تیرماه سال گذشته در این شهر به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شده بودند. پیش از این فرزانه انصاری فر و زینب علی پور، دو تن از هم پرونده‌ای های این شهروندان نیز به همین شعبه احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی کاظمی و میلاد رمضانی اصل، دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات سال گذشته بهبهان طی ابلاغیه هایی به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار شدند.

بر اساس ابلاغیه‌هایی که در تاریخ ۵ و ۶ اردبیهشت ماه، توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان صادر و به آنان ابلاغ شده است، از این شهروندان خواسته شده جهت رسیدگی به اتهاماتی از جمله “توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی”، ظرف مدت ۵ روز در این شعبه حاضر شوند.

با توجه به حضور دستکم ۷۱ شهروند در پرونده مشترک این شهروندان، احتمال می رود تعداد احضار شدگان بیش از این تعداد بوده باشد. این موضوع توسط هرانا در حال بررسی است.

علی کاظمی، شهروند اهل بهبهان به همراه خواهرش مریم کاظمی و علی آتون در تاریخ ۸ مرداد ماه توسط نیروهای اداره اطلاعات بهبهان در منزل شخصی‌شان بازداشت شدند. ماموران در زمان بازداشت به خانواده این شهروندان گفته بودند که بازداشت این افراد در ارتباط با تجمع ۲۶ تیرماه مردم بهبهان صورت گرفته است. از میان این افراد مریم کاظمی پس از بازداشت به زندان سپیدار اهواز و علی کاظمی و علی آتون نیز به زندان بهبهان منتقل شدند. آقای کاظمی نهایتا در تاریخ ۲۷ مرداد با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

میلاد رمضانی اصل و آقای کاظمی در تاریخ ۱۷ آبان‌ماه به همراه ۶۹ تن از شهروندان ساکن شهرستان بهبهان، طی احضاریه‌ای در رابطه با اعتراضات تیرماه ۹۹ در این شهر به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شده بودند.

آقای کاظمی متولد ۱۳۷۱ بوده و به عنوان آرایشگر مردانه در بهبهان مشغول به کار است.

در همین رابطه امروز و روز گذشته نیز هرانا از احضار زینب علی پور ، شهروند ساکن بهبهان و فرزانه انصاری فر، خواهر فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸، به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان خبر داده بود.

شب پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ نیز در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s