آزادی بتول امینی ده‌یادگاری با تودیع قرار در مشهد

بتول امینی ده‌یادگاری، شهروند و معلم ساکن مشهد روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. خانم امینی ده‌یادگاری روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، بتول امینی ده‌یادگاری، شهروند و معلم ساکن مشهد آزاد شد.

آزادی خانم امینی ده یادگاری با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. گفته می‌شود که این شهروند روز گذشته پس از حدود ۳ هفته نگهداری در سلول انفرادی، توسط ماموران اطلاعات سپاه با چشمبند به خیابانی در مشهد منتقل و آزاد شده است.

خانم امینی ده‌یادگاری روز دوشنبه ۱۶ فروردین‌ماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروند کرده و برخی از وسایل شخصی او از جمله تلفن همراه و تبلت او را ضبط کرده و با خود بردند.

فواد سجودی نریمانی، زندانی سیاسی سابق و پسر خانم امینی ده‌یادگاری، پیشتر با انتشار یادداشتی گفته بود که تصور بر این است اطلاعات سپاه مشهد مسئول بازداشت وی بوده و بیماری های متعدد خانم امینی باعث افزایش نگرانی خانواده شده است.

بتول امینی ده‌یادگاری، معلم مقطع ابتدایی و ساکن مشهد است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s